PrettyLittleLiars.eu – všetky informácie o seriály Pretty Little Liars
Header

I’ll scare you more than -A

február 21st, 2015 | Posted by twinx in Ostatné | Uncategorized

PLLClownSice jsem tenhle druh článku chtěla ještě chvilku nechat u ledu a zkusit vymyslet nějaký lepší námět než kontroverzní témata a módní policii, ale okolnosti tomu prostě opět nechtějí. Nové promo fotky k 23. epizodě mě natolik vystrašily, že čas na článek a kritiku oblékání v PLL nastal právě teď. 

Aby toho nebylo i na silné povahy příliš, rozhodla jsem se rozebrat pouze oblékání naší slavné hlavní čtveřice v sézóně 5B (která je zatím useklá a nekompletní, ale předpokládám, že poskytnutý materiál bohatě postačí). Ačkoliv jsem si po Vánoční epizodě naivně nalhávala, že horší už to snad ani být nemůže, paní kostymérka dokázala překvapit, vytáhnout kostlivce ze skříně a vyšpendlit na něm nové a děsivější modely. A pokud si někdo u předchozího článku stěžoval, že se snažím někoho úmyslně pošpinit, tak tady si užije, neboť tohle je opravdu kritika jedné konkrétní osoby – vítej na naší stránce Mandi Line!

Většina z vás už si přehnaného stylu paní kostymérky stačila všimnout sama. A přestože to bývá takovej profesionální deficit kostymérů, módních návrhářů a tvůrců přehlídek (upřímně, kdo kdy viděl někoho z nich v umírněnějším světle než jako zrovna utečence ze Země Obrů?), u PLL už se to začíná trochu přehánět. Je až překvapivé, jak každá další epizoda svou nevkusností a šíleností na straně oblékaní dokáže trumfnout tu předchozí. Nebo si jen všímáme toho strašného a Lhářky jsou sice obyčejně oblékany do slušivých šatiček, ale to nám uniká? I don’t think so. Rozhodla jsem se je proto obodovat, za každou epizodu může každá z Lhářek získat parádních 10 bodů. Uvidíme, jestli  alespoň jedna z holek zvládne přelézt 50% hranici.

PLLTAGDZačneme zlehka, tvůrci zřejmě s gradujícím příběhem gradují i šílenost kostýmů, takže v první epizodě 5B (Through A Glass, Darkly) PLLTAGje oblečení Lhářek ještě v Rosewoodské normě. Sama s nadšením kvituju, že za celkový dojem nemám lhářkám ani moc co vytknout. Možná až na to, že asi není vhodné brát si na pohřeb až tak krátnou sukni. Že ano, Ario a Emily? Ale to jsou detaily, tady opravdu Lhářky z velké části vypadají dobře. Emily společenské šaty se mi líbí tou jednoduchostí a dávají opravdu vyniknout jejím vražedně dlouhým nohám. Casual outfit je taky jednoduchý, ale tím možná lepší za tuhle epizodu Emily rozhodně vede (a mám neblahé tušení, že tomu tak bude i nadále). A neboť se neobávám, že bych měla moc kam stoupat, ale rozhodně budu potřebovat někam klesnout, tak Emily uděluju 8/10. A přestože Hannin všednodenní obleček se mi líbí asi i víc než Emilyn a Hanně to opravdu sluší, kvůli tomu pytli, co si oblékla na pohřeb, v kterém opravdu vypadá jak Hefty Hanna, co střih ukradla Marušce ze školky, ji musím pasovat na třetí místo s 6/10. Druhá zatím překvapivě vychází Aria, jejíž pohřební šaty by mi neslušely, ale moc se mi líbí. Obzvláštnění krajkou je nápadité, ale ne příliš násilné, nijak nerozšiřuje ani jinak neškodí. Na zbytku taky nebylo moc co zkazit, černé kalhoty, červené sáčko a nějaký vzorovaný volný hadřík k sobě celkem jdou. Nepotěší, neurazí. 7/10. A naše ubohá Spencer zase jako propadák končí na posledním místě. Dobře, propadák úplně ne. Šaty sice vypadají, jako by je ukradla školačce a kalhoty jsou trošku od pyžama, ale neřekla bych, že se mi to přímo nelíbí. Jen jsem si dobře vědoma že ten styl svetříků a košil k sobě patří, ale Spencer tak často trpí přehnanou uťáplostí a občas i ztrácí ženskost. Ale ne, propadák to není, bude hůř 6/10.

Další epizoda v pořadí (Fresh Meat), oproti předešlé, už je trochu kostýmově odvázanější. Pořád nemůžu říct špatná, neboť musím šetřit kritikou na další díly. Ale už to pomaloučku začíná. Teda vlastně Aria začíná. Nevím, co to je za módu dlouhejch sukní a nelíbí se mi to. Buď tam holky schovávaj chlupatý nohy nebo jim to darovala neprovdaná tetka Betka, ale rozhodně to není hadr, kterej by byl k něčemu lepšímu než na rozstřihání. Prostě sukně buď až na zem, nebo aspoň po kolena, tohle může nosit v šedesáti. Pokud bude mít dvěstě kilo a kopyto. A ocas. A falešný zuby. A okousaný mikádo. Pak bude na místě. Ta druhá kreace je  povedenější. Sice je to taky trochu přehnaný, sukně by nemusela mít fešné tygří vzorování a vysvětlete mi prosím, co mají pořád s těma límečkama? Ale přesto se mi to docela líbí a zachránilo to dojem z šatů předchozích. No s bídou 4/10. Dear Emily, jsi druhá v pořadí. Tričko po Paige má sice za sebou dojemnej příběh, ale taky sis mohla ukrást trochu víc dívčí hadřík. Třeba ten ze společné fotky, tam to Em opravdu sluší. Ale asi to bude jen chabí záchvěv prozření, protože tam všichni vypadají docela k světu. Narozdíl od cateringového trička, který Emily vytáhla z šuplíku starší a obdařenější sestřenice. 5/10. Hanna se zatím drží svého trochu Beach Barbie stylu, je to jedna z mála Lhářek, která často nosí bílé kalhoty. Ale to temné rockerské časy taky brzo spláchnou pryč. 8/10. A pro Spencer mám tentokrát hlubokou poklonu, šaty s páskem i oblečení do školy se mi líbí. A v porovnání se Spenceřinou obvyklou róbou se mi to moc líbí. 9/10.

PLLFMC

Následuje epizoda Over A Barrel, kde už začínám starou dobrou Mandi poznávat. Původně jsem chtěla vyzdvihnout především Hannin otřesný úbor, ale pak jsem se podívala na Spencer a zjistila, že to chudinka odnese taky. PLLOTBHanna ze dne na den odhodila svou módní masku a začala své temné období. A jsem si vědoma, že to bude můj odpor k jakýmkoliv vestám, vestičkám, ať už společenským, džínovým, zimním, či s Mickey Mousem. A pokud bych si měla vybrat mezi džínovou a Mickey Mousem, beru Mickeyho.  A v kombinaci s tou prapodivnou siťovanou věcí, co se marně vydává za šaty, mi milá Hanna připomíná spíš motorkáře Mirka, co v reklamě na Billu brázdí silnice. Ještě kovaný obojek na krk a jsou skoro jako dvojčata. 2/10. A Spencer to samé v bledě modrém. Netuším, jestli její prasestřenka, která jí odkázala tu truhlu s poklady, byla zavalitý trpaslík s hrozitáncky dlouhejma tlusťoučkejma ručičikama, ale jinak si ten imagesV921H9KCstřih nedokážu vysvětlit. 2/10. Emily se tady drží, díkybohu, zpátky a skvěle potvrzuje pravidlo, že méně je někdy více. Nezaujme, nešokuje, neděsí, za to jí to sluší. 6/10. A Aria, světe div se, dopadla nejlíp. Ty šaty se mi moc líbí, haštěřivý pásek s cinkrlátkama bych vyměnila za něco decentnějšího, ale tento článek mi ukazuje, že nesmím být tak vybíravá. 8/10.

Dalším dílem v pořadí (The Bin of Sin) se nás snaží tvůrci zase trochu uchlácholit. Vlastně většině lhářek nemám moc ani co vytknout a ani co pochválit. Opět se objevuje starý známý motiv vestiček. Jak u Spencer, tak u Arii. Asi mi uniklo zase nějaké módní haló. Asi jsem moc mladá. Nebo moc stará. Ale budiž tedy, tyhle společenský vestičky ještě nejsou taková hrůza a když se to nepřežene, sem tam to někomu sluší. A Aria má u mě plusový body za motiv košile. Ačkoliv je dokonale kontrastně nespolečenskej, tak ta košile je prostě roztomilá. Tudíž Aria 7/10. U Spencer ještě trochu zahazardovali převlečením v závěru, ale to tričko je tak hrozně nezajímavý, že hodnocení nemůže ovlivnit. 6/10. Emily sice poslala třičko Paige zpátky, ale tohohle prapodivného střihu se vzdát zřejmě odmítá. Já jsem zaujatou vyznavačkou volných věcí, vytahaných muchlacích svetrů, ale tomuhle prapodivnému krabicovitému střihu s malými kvádříky místo rukávů taky nerozumím. Obchody jsou toho plné, se zděšením zjišťuju, že díky absenci čehokoliv jiného, si to lidé začali i kupovat. 5/10. A Hanna, pominu-li image loupežnického pobudy vracícího se z posilky, je tady tou zlatou střední cestou. A povedeně 7/10.

PLLOTBC

To v epizodě Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me už svou motivaci k článku opět poznávám. Připadám si trochu jako na houpačce dobrý – špatný – dobrý – špatný a pořád dokola. Ono to asi bude jako i s epizodami samotnými. Možná si Marlene s Mandi vyměnují důležitost v epizodě. Ale zase to tentokrát nemůžu všechno šmahem odsoudit. Spenceřin výběr oblečení se mi totiž vyjímečně moc líbí. Asi opustila dům pratety Frýdy a konečně si pořídila něco, co jí sedí. A potvrzuje, že móda vysokých kalhot má opravdu něco do sebe. Halenka to jen hezky doplnuje, takže sumasumárum, s přihlédnutím na skutečnost, že další příležitost mít stejně nebudu, zavřu obě oči nad krátkostí kalhot a výběru bot – 10/10. Hanna mi v celém tomhle dílu připadá taková rozpolcená (zlé jazyky by zase mohli vytáhnout tu starou dobrou písničku a poruše osobnosti), ale spíš se mi zdá, že kostyméři se ne a ne rozhodnout nad tím, jestli chtějí trendy Hannu nebo drsnou rockerku Marinovou. Tady je to něco mezi, ale je to pěkné. Až na ty kamínky, třpytky na ramenou. 8/10. Emily mi v týhle epizodě přijde, že si odskočila od plotny. Vlastně od kotlíku, z divokého západu. Strakaté kalhoty a vojenské tričko mi k sobě neladí, boty se mi nelíbí, a tady už ta snaha Emily nevyniknout je prostě přehaná. Protože tady skoro zaniká v pozadí. 5/10. No a Aria, chudák Aria, za co? Chvilku jsem se lekla, že hrůza celého oblečku je ještě umocněna tím, že je to overal. Naštěstí není, ale i tak je hrůznost leopardího přízraku naprosto šílená. Střihově jsou sice vlastně docela povedené, ačkoliv by mě zajímalo, jaké tam teda mají počasí, když Emily si obuje dokonce kozačky, Hanna minisukni a Aria šaty pomalu na pláž. Ale dobře, jsou dlouhé, jsou volné, v pase mají pásek – to by ještě bylo vlastně docela fajn. Ale i přes mojí neobyčejnou fascinaci v kočkovitých šelmách, zuřivé leopardí vzory mají zůstat na kožichu leoparda. Možná, a to opravdu jen možná, se může přesunout na proužek černého trička, asi tak o dvou centimetrech, ne na nekoukatelný závoj hrůzy, v ideálním případě doplněný o leopardí kabelku, leopardí lodičky, leopardí podprsenku a leopardí rťěnku. Mňáááááu 1/10. (za boty)

SHAY MITCHELL, TROIAN BELLISARIO, LUCY HALE, ASHLEY BENSONA přichází má oblíbená, krevdarující epizoda (Out, Damned Spot). Tady už zápletka graduje, a až na Emily by se všechny lhářky měli jít převléct. Emily ten sportovní styl opravdu sluší, potešila mě, že zahodila farmářské obutí a vzala si tenisky. Mikina je taky dobrá a legíny – no aspoň na to má postavu. A jistá část publika určitě ocení Emily v upnutějším oblečení. Je to asi první a poslední záchvěv kostymérky, že se snaží ukázat, že holky nejsou úplný šeredky a postavou dokážou i zapůsobit. 8/10. Spencer dopadla taky docela dobře, teda pokud jsem upadla do umělého spánku a probudila jsem se o dvacet let později, kdy Spencer už je 40. Takhle nějak dobře bych si v tom věku přála vypadat. A oblékat si takovéhle šaty. K nim boty na pohodlném podpatku. Ano, pak ano. Ale protože Spencer snad nebylo ještě ani 18 tuhle umírněnost opět nechápu. Nedopadlo to úplně špatně, vyjímečně, ale pořád je to škoda. 6/10. No a ve Spenceřině truhle na půdě začala zjevně štrachat i Hanna. Jasně Mandi, nemůžeme se rozhodnout mezi rockerkou a barbie? Nevadí! Vymyslíme nový, otřesnější způsob, jak Hannu prezentovat. A když Spencer zestárla o dvacet let, proč by Hanna nemohla o padesát. Nebo rovnou o sto? Prababičce by se tyhle kalhoty taky moc líbily. Babička má bohužel ještě vkus, takže tu použít nemůžu. 3/10. A Aria vypadá jako růžový dortík. Oblibu v „rozříznutých“ šatech jsem neocenila ani na předávání cen, ani nikdy jindy, když jsem v tom Ariu viděla a ani pokus pětsetsedmdesátdva je neučinil o nic lepší a přitažlivější. Ačkoliv tyhle šaty by mohla pitažlivější udělat snad jedině šlehačka, jinak nic. 4/10.

PLLODS

No a s poslední epizodou (Pretty Isn’t The Point) musím poraženě přiznat, že přes padesát procent se Lhářky asi přehoupnou, ale možná to bude tím, že k té šílené kočičí kreaci jsme se ještě nedostali. Ale všechno bude, chce to jen čas. Všechno chce jen čas (Ano, pozorně poslouchej Marlene, pořád věřím v to, že časem to bude lepší. Každý seriál má svá slabá místa a když třeba přestaneš z Lhářek dělat stupidní štěňátka a venuješ jim zase trochu charakteru a dějovou linku, ono to půjde). PLLPIPV téhle epizodě mě asi nejvíc zarazil taneček – to sice nemá moc co dočinění s módou, ale nemůžu to nezahrnout. Protože další věc, co upoutala mojí pozornost, byly ty mikiny kolem pasu. Já samozřejmě chápu, že když jde někdo cvičit prapodivný kung-fu-aerobic, že se neohákne jako do Národního na Rusalku, takže volná trička, pohodlné kalhoty a tenisky jsou na místě. Ale vysvětlete mi někdo ty mikiny, prosím. Nikdy jsem neviděla nikoho, kdo by si bral svrchni oblečení do tělocvičny – na běh ano, tam to dává smysl, ale do tělocvičny? Zkrášlující efekt to má taky nulový, takže to vážně mělo jen podtrhnout sportovní atmosféru a ukázat, že kostymérka moc nepřemýšlí? Ostatně proč jsou holky tak hloupý a neodloží si tu mikinu na tu židli za nimi. Ach jo, tyhle detaily jsou tak zbytečně rušivý. PLLPITPZbytek už je takovej tradiční, Aria nezklamala, šeredné šaty ani volná petrobarevná halena nepotřebují kometáře a je nejspíš odsouzena k prohře 3/10. Spencer se naopak docela snaží, lupičský obleček je rozhodně povedenější než Hannin. Ty šaty jí opravdu sluší a čepička je jen zločinecky roztomilá. Svetřík s páskem není můj šálek čaje, ale dohromady nepůsobí nijak rušivě. 9/10. Hanna se zase vrátila ke své rozpolcenosti a tmavým barvám, ale tentokrát se mi děrované šaty líbí a tričko, co má v úvodu taky nepůsobí zle. Avšak tady body strhává mikina. 6/10. A Emily opět nepotěší, neurazí, zdá se mi, že na ni kostyméři kašlou stejně jako Marlene. 6/10.

A cenu za nejhůře oblíkanou Lhářku získává – chvilka napětí, nikdo by to nečekal – ARIA. Ačkoliv měla své silné epizody (přesně dvě), tak zbytek byl tak katastroficky špatnej, že nepřelezla ani 50% hranici a s 34/70 obsazuje první místo zcela s přehledem. Smutné, že v první sérii byl její styl sice nápadný, ale povedený. Mně se líbil.

Druhá se umístila Hanna s krásnými 40/70, v těsném závěsu za ní Emily 43/70. A nejlíp překvapivě dopadla Spencer, které se asi chtějí kostyméři revanžovat za ten propadák v předchozích sériích – 48/70. Ačkoliv velké vítězství bych neslavila, protože ani nejvyšší počet bodů nepřesáhl 70%. Což je pro kostymérku docela ostuda.

A jak to cítíte vy? Líbí se vám styl lhářek, nebo jen obvykle kroutíte hlavou? Kolik bodů byste jim udělili vy?  

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

24 komentárov

 • Kate says:

  Já bych řekla, že v podstatě jsi to vystihla. Sice některé oblečení, které se ti nelíbilo a hodnotila si ho jako téměř propadák se mě líbilo a naopak, ale na druhou stranu hned v další epizodě se některé z lhářek outfit výrazně změnil (například Hanny) a vůbec jí neslušil. Takže ve finále hodnocení celkové jako takové vyjde podobně. A chtěla bych říct, že se mi líbily někdy trefné poznámky a to, že jsi si s tímto článkem dala práci.

 • Kate says:

  Upřímně mě styl Arie a Hanny někdy docela zaráží. Někdy až tak moc, že se spíš víc než ději věnuju tomu outfitu a ptám se, jestli to opravdu kostymérky myslí vážně. A pokud bych po někom musela zdědit šatník, byla by to určitě Emily.

 • ATEAM says:

  pekný článok musím ťa pochváliť aj keď to da zabrať cele to prečítať (teraz ty musíš prečítať tento komentár muchacha), ja sa do mody absolútne nevyznám prečo by som aj mal že ano ale súhlasím asi zo všetkým teda až na ten svetrík s košelou čo mala Spencer ten sa zrovna mne pačil, najlepšie sa asi oblieka Emily teda najobyčajnejšie a väčšinou nič nepokazí, chuda Hannu fakt nevedia či obliecť ako barbie alebo rockerku snad si dievča ujasní svoje priority, Aria ta je bez komentára ak budeš robiť takéto články častejšie tak podla mňa vždy skončí posledná jednoducho ona si to zaslúži robí všetko preto aby bola vždy posledná tak ju nechajme :D Spencer ma aj svetle chvíľky ale občas sa oblieka až moc staro na jej vek a je dosť možne že nemá ani 18 ale čelme faktom Troian už ma skoro 30 a vlastne už všetky prekročili hranicu 25 rokov a podla mňa sa snad ani jedna z nich neobliekal ako normálna stredoškoláčka a ked si človek zistí cenu niektorých kuskou čo si obliekli tak môže aj omdlieť nie že su niektoré hrozne navyše su občas predražené potom že prečo si Hanna nemôže dovoliť školne ak by predala všetko oblečenie čo do teraz mala v pohode by dostala aj tých 20 000 (no dobre možno až tolko nie) a hlavne nikdy nemali rovnaké oblečenie 2x čo chápem to v serialoch moc nebýva ale aj tak len raz sa stalo že by si Aria obliekla tie isté šaty čo už mala 1×01-3×01 (náhoda? I don’t think so. určite je A :D hach sranda nemrač sa hneď) ale všimol som si že biele topánky čo bude mať Spenc v ďalšom diely mala na sebe asi už 2x (článok je naozaj dobrý a je v nom veľa dobrých hlášok dobrá práca)

 • re ATEAM: ty si chlap ? Myslem som, že si žena ? Bez urážky. Asi sa my zdalo niekde, že si pisal v ženskom rode.

 • ATEAM says:

  Armin Buuren : tak to bol asi len preklep ale snažím sa písať v mužskom rode ako sa len dá :D

 • Carol says:

  Naprosto s tebou souhlasím, obzvlášť teď se ten styl holek zhoršil. Předtím se mi i celkem líbilo, co nosily (překvapivě i u Arii). Nejvíc mě zabil Ariin obleček z epizody 19, kde měla to růžové cosi. Nedokážu si představit, že by si něco takového vzala jakákoliv holka v jejím věku, je to fakt ohavnost. Přijde mi ale, že zkazili i styl Alison. Ve flashbacích byla docela pěkně a trendy oblečená, teď jí oblékají fakt divně a to její oblečení zbytečně zdůrazňuje to, že už není tak štíhlá jako předtím.

  Jinak úplně mimo, nechtěly byste psát třeba o Logic fails v každé eizodě? Na wetpaint to mají a mají i dost materiálu :-D Tak třeba jenom překládat nebo vzít poznatky vaše a čtenářů, myslím, že by toho byl ranec :-D Ale chápu, že máte hodně práce a že na to nemusí být čas :-) jen návrh, kdybyste hledaly nějaké téma na tento seriál :-)

 • Lenka11 says:

  seriál síce už nepozerám, ale chodím si sem čítať články, aby som bola v obraze. to teda trvalo, prečítať taký dlhý článok :) z niektorých fotiek úplne nevidím tie outfity, ale tak v podstate viac-menej súhlasím s tvojimi komentármi. OKREM tretej epizódy v poradí, kde si Spencer dala 2/10 a mne sa naopak ten svetrík/tričko/whatever páči.

 • Honey says:

  veľmi subjektívne hodnotené, určite v seriály dbajú aj na módne trendy, ktoré sa do našich končín dostávajú s oneskorením, ale v podstate súhlasím :D mne sa vždy Aria páčila, aj Hanna …keby môžem, tak ich šatníky beriem …a aj teraz by som ich brala, len by som ich asi trošku inak kombinovala :-)
  To, že handry sú predražené a Hanna nemá na školné, zapadá do rosewoodskej logiky predsa :D

 • bet says:

  S většinou hodnocení sice souhlasím, ale když už ses ptala kdo nosí do tělocvičny mikinu, tak já ji nosím. Jako teplomilný člověk, kterému je pořád zima si obleču na triko mikinu a třeba po 5-10 minutách se zahřeju a sundám si ji. Je ale taky pravda, že ji prostě někam položím nemám ji kolem pasu.

 • Spencer777 says:

  Tak, upřímně řečeno, jsem tady čekala spoustu záporných reakcí, ale rýpalové zklamali :D Dobře napsaný článek, sice v některých věcech nesouhlasím, ale to je opravdu subjektivní. Jenom mě tak napadlo: Měnila se ta kostymérka někdy? V prvních sériích mi to ještě přišlo docela koukatelné (samozřejmě až na Ariu, ta nikdy nezklame), ale teď je to čím dál, tím horší. Třeba takové ty šaty k vyjímečným příležitostem se občas vyvedou, jenže by si je Lhářky musely popřehazovat. Např. ta svatební epizoda ve 4. sérii či ta vánoční.

 • Marťa says:

  Taky by mě zajímalo, jestli se neměnila kostymérka, protože na začátku se mi Ariin styl líbil nejvíc. Teď se mi nelíbí, ale je to hlavně tím, jak je to zkombinované, ale to se mi teď občas zdá i u Hanny. Ale abych jenom nekritizovala, tak bývají i hezky oblečené. Ale zase některé oblečení, co měly bych si na sebe v životě nevzala :).

 • Kate says:

  Kate, nevím jak dlouho už jsi zde přihlášená, jen bych nechtěla, aby tu byl člověk se stejným jménem (mohlo by se zaměnit).
  díky Kate :D

 • Claire says:

  Podľa mňa je tento článok dobre spracovaný ale to je asi tak všetko. Urážky typu „po babičke, od tety Frýdy“ mi prídu trápne a detinské. Ked som to dočítala, tak som mala pocit ako keby to písala baba, ktorá sa nudila tak sa rozhodla, že zhejtuje všetko čo sa jej zdá iné, pre ňu nevídané. Je pravda, že s veľkým množstvom vecí súhlasím ale taktiež s veľkým nesúhlasím. Začala by som najskôr Spenceriným svetríkom v časti Over A Barrel kde si napísala „Netuším, jestli její prasestřenka, která jí odkázala tu truhlu s poklady, byla zavalitý trpaslík s hrozitáncky dlouhejma tlusťoučkejma ručičikama, ale jinak si ten střih nedokážu vysvětlit“. Zlato, je to crop-top oversized svetrík, takže to tak má byť. Potom budem pokračovať Ariou. Ja si myslím, že čo sa týka jej osoby je obliekaná tak aby vystihli Ariin potenciál, kedže Aria bola od začiatku obliekaná „weird“ ale štýlovo (vid. jej sukna z kravát v diely 04×03 http://s803.photobucket.com/user/recapeverythingplls4a/media/S4E05/pll_s4e05_09.jpg.html) a vyššie v komentároch hejtovaný komplet z Out, Damned Spot je podľa mňa úžasný, proste typická Aria! Ja sama by som si tento komplet obliekla ale to už je vec vkusu. V časti Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me má Aria to hnusné gepardie/leopardie/whatever čosi čo je naozaj zlé to s tebou úplne súhlasím (celkovo všetky gepardie vzory, ktoré boli použité na oblečení v seriáli boli dosť zlé). Ďalej – Hanna. Tak s tým rozpolceným čosi úplne súhlasím, mne osobne k Hanne viac sadne rockerka style než Barbie style. Co sa týka časti Over A Barrel kde má podľa teba „otřesný úbor“ podľa mňa je to úplne super zmáknuté a tá vestička je iba čerešnička na torte, čiže za mňa by to bolo 9/10 (topánky nie). V ostatných častiach je to tak 50/50 proste ako keby bola schizofrenička fakt lebo sa to kolíše medzi rockgirl a Bariegirl. Emily. čo sa týka jej s tebou súhlasím. Mám z nej taký pocit, že ona je od začiatku seriálu obliekaná tak športovo, neutrálne až nevýrazne (čo by nemuseli ale robiť, kedže Shay je krásna ženská, ale musí sa nechať že jej šaty v 04×23 a 05×13 boli vždy krásne a ukázali jej krásnu postavu). Mňa nikdy nič neurazilo ale ani nenadchlo čo mala na sebe (okrem spomínaných šiat) takže tak. Spencer. Spencer je celú show obliekaná podľa mňa tak „nerdsky“ takže si myslím, že vždycky vystihnú a ju (rovnako ako pri Arii) čiže s poznámkou pri časti Out, Damned Spot, že Spencer „upadla do umělého spánku a probudila jsem se o dvacet let později, kdy Spencer už je 40.“ Blbosť. Saty su krásne strihané a odhaľujú jej krásne nohy, čiže nechápem čo riešiš. Takže za mňa je tento článok ako neopodstatnený, avšak prepracovaný až na detaily. Anyways teším sa na dalšie články a gratulujem všetkým čo dočítali článok aj môj komentár až do konca. :)

 • twinx says:

  ATEAM: Provokatére =D Ale neboj, článku, kde o „náhody nebude nouze“ se dočkáš velmi brzy, vody už jsou moc klidné =D A mě to psaní začalo fakt bavit – ostatně článek je mého rozkecávání se živým důkazem =D
  Bet: Ano, to je přesně o tom, v tělocvičně nemá nikdo potřebu si cokoliv překážejícího motat kolem pasu =D je tam hromada prostoru kam to zahodit. Zase absence logiky =D
  Spencer a Marťa: Dle mých informacích se kostymérka nezměnila, pouze zešílela. A mě to hrozně mrzí. Třeba Ariin styl se mi zpočátku fakt líbil, několika věcmi jsem se i inspirovala, kdy nevidět, že to na Arii vypadá tak dobře, možná bych se k tomu ani neodvážila nebo by mě nenapadlo něco takovýho obléct. A její pasový sukně nad kolena doslova zbožňuju. Ale to tuhle sérii už asi neuvidíme. Něco hezkého.
  Claire: Ale jo, takhle nějak si představuju celkem sympatickou kritiku. Já se u některých článků jen prostě neobtěžuju s objektivitou, protože to prostě někdy dost dobře ani nejde. A tady je přesně ten případ – sto lidí sto chutí. Ostatním názor budiž vyjímečně dovolen =DD U Spencer se jen nenech zmílit, není to má neinformovanost (opravdu si nemyslím, že má sestřenku trpaslíka =D stejně jako půlka republiky), ale až na název jsem docela odtušila, že něco takového je styl, kterému se ve mě neznámých kruzích říká móda. A bude to muset být pravda, protože tyhle zrůdnosti chrlí textilní firmy v miliónech a obchody to do nás perou pod tlakem. Ale tím, že to je skutečnej styl se mi to nezačne líbit. Tím je nad tímhle svetříkem moje zděšení ještě umocněnější, protože vážně neznám nikoho, komu by to nějak výrazně slušelo (je to krátké, je to násilně široké (nezaměňovat s volnými, splývavými, vytahanými svetry – psala jsem, že těch jsem hrdou držitelkou, zhruba 7 kusů) s ani dlouhými ani krátkými rukávy, které jsou taky násilně široký. Takže hrozně zavalitej trpaslík je snad jediný vysvětlení, co dává aspon trochu smysl, jak to někoho mohlo napadnout =D
  A u Arie se taky budu bránit, opakuju začátek komentáře, oblibu v pasových sukních a na sukni z kravat nedám dopustit! Mít doma větší zásobu kravat, už mám taky jednu, přestože je vehementně odsuzována. Nápadný a výrazný Ariin styl se mi dřív moc líbil. Ale to kočičí haló se nemůže líbit ani Jenne a to je chudinka slepá (a v tomhle případě má štěstí). A rozříznuté šaty jsou těch sto lidí, sto chutí. Mě v tom připadá, jak dortík. Asi by to mohlo být i horší, ale stejně. A tu rozříznutost si taky nedám vymluvit. Většina těhle věcí by totiž mnohem líp vypadala „vcelku“. Hezky by jí to zvýrazňovalo křivky, nikde by nic neplandalo, neodstávalo a jinak neškodilo. A ten pruh nahýho břicha většinou stejně moc velkou slávu neudělá.
  A ke Specer – šaty jí moc sluší, k herečce se hodí. Ale prostě to nejsou šaty na 18-letou středoškolačku. Ne a ne a ne. A ať je Troian kolik chce, středoškolačku zatím hraje. A k tomu i mé zbylé poznámky k jejímu stylu. Mě se ten elegantní a lehce vyspělý styl u Spencer občas (a rady i podezřele často) taky líbí. Ale občas mi přijde, že jí fakt oblíkaj zbytečně uťáple, usedle a až plánovaně asexuálně (viz šaty z vánoční epizody), kdy i Spencer by občas zvládla mít nějakej top s decentním výstřihem a ne košili až ke krku zahalenou do šedýho nicneříkajícího svetru.

 • Callie says:

  Jen k tomu co maji na sobe pri tom tanci… V zahranici to takhle tanecnici nosi, ty mikiny ci kosile kolem pasu.. Nevim proc, ale je to proste tanecni styl (hl. v americe).. Takze tohle rozhodne nebyl zadnej propadak.. Jinak celkem souhlasim..

 • errrr says:

  Bože, pokud módě nerozumíš, nechápu, proč máš potřebu se k tomu vyjadřovat. Opravdu mě nasralo a donutilo napsat komentář tvé zhodnocení „tanečních“ outfitů. Nosit mikinu kolem pasu je teď takový hit, takže tvoje přehnaná důležitost a kritičnost není na místě. Příště se radši k takovýmto věcem nevyjadřuj a uber na důležitosti.

 • Colorka says:

  Nic proti tobě, ale módě skutečně vůbec nerozumíš. Jsi příliš mladá. Je to vidět podle stylu psaní. Za pár let se ti třeba budou některé kousky líbit, které tu tak dětinsky kritizuješ a nebudou ti připadat divné ,obyčejně apod. Měla jsem to také tak. Kousky které se mi dříve nelíbili a přišli mi mdlé se mi teď líbí . Záleží jak to člověk zkombinuje a jakou má fantazii to zkombinovat, aby to vypadalo zajímavě.

 • Katy says:

  to Kate: Jaaj promiň jsem tady chvíli a nevšimla jsem si, změním si to aspoň na Katy jestli to pomůže, doufám že tady není další :-D

 • Kate says:

  Ne, v pořádku, díky a také doufám,že tu není jiná :D.

 • Miša says:

  Tak na 90 % s tvojím hodnotením súhlasím. Najviac sa mi nepáčili Hannine sieťkované šaty a tá jej kvetovaná sukňa. Ich štýly sa mi vždy páčili, ale v poslednej dobe to ide dole vodou. Niekto tu písal aj o Alinom obliekaní- v piatej sérií mala poväčšine na sebe saká. Nevravím, že boli škaredé, ale dosť ju zostaršovali a ani nelichotili jej postave.

 • Miky says:

  Myslím si ze s tvoji módní policii trochu prehanis. Ty mikiny jsou ted v kurzu. Ale u něčeho mas vazne pravdu :)

 • whealtea says:

  A my, módní analfabeti, co máme ve skříni tak jedny džíny které nosíme do roztrhání, dvoje roláky (protože se potíme jako dveře od chlíva a je potřeba to občas oprat :D) a dvě mikiny (stejný případ jako u těch roláků :D) se akorát tak nechápavě zasmějem že :D? Ne jako, zrovna mě by zajímalo, jak by třeba taková Twinx ohodnotila můj styl oblíkání někam ven :D (rozgajdané tepláky na doma bych tě hodnotit snad radši ani nenechala, doma je doma, tam můžu chodit v čem je mi libo, třeba v děravých rozgajdaných teplácích :D). Ale že Mandi hrabe jsem si už taky všimla :D. Někdo by jí měl zase kapku utáhnout vodítko :D. A co se Arii týče, tak zrovna z jejího oblíkání si dělají prču všichni napříč internetem (nikdy například nezapomenu na ten tweet z BooRadley kdy tam někdo psal něco ve smyslu: Které ubohé zvířátko muselo vyhynout, aby si na sebe Aria mohla vzít zrovna tenhle outfit?).. Takže asi tak no :D.

 • whealtea says:

  Jo a Twinx, jinak furt čekám na to módní zkritizování protějšků, které jsi tady kdysi vehementně slibovala :D.

 • marketa says:

  tu mikinu okolo pasu maji pro efekt pri prvkach twerku… ale kdo netancuje nechape :)Pridaj komentár