PrettyLittleLiars.eu – všetky informácie o seriály Pretty Little Liars
Header

Joseph Dougherty o 5B: Dávejte si pozor na Mikea Montgomeryho

január 28th, 2015 | Posted by KatieMC in Rozhovory | Spoilery

PLLepizodniS05-515Joseph Dougherty, scénárista PLL, poskytl Alloy Enterteinment rozhovor o druhé půlce 5. série. Rozhovor je staršího data, ale pořád se v něm dozvíme pár zajímavých věcí. :)

Původní překlad jsem obstarala já, KatieMC, upravila ho Veruuuu. Tak hurá do čtení a nezapomeňte napsat, co vás nejvíce zaujalo a co si myslíte o Mikeovi!

Alloy Enterteinment: Co se v této sérii dozvíme o „A“? Uvidíme nějaká důležitá vodítka k jeho/její identitě?
Joseph Dougherty: Ano, uvidíte. Když přemýšlím o tom, co se odehraje v několika příštích epizodách, tak myslím, že tyhle příběhy vyprávíme tím nejagresivnější způsobem vůbec. To znamená, že je toho hodně v sázce. Předtím, než v zimní sezóně přijde ten velký šok, chceme vytvořit dobrý rozruch. Dozvíte se spoustu věcí, ale dozvíte se je velmi neočekávaným způsobem.

AE: Je vážně úžasné, jak si spolu s ostatními scénáristy vedete. Rok co rok musíte předem naplánovat tolik epizod – (jak jinak, když jde o seriál!) – a stále se vám daří vytvářet tolik intrik a napětí.
Joseph Dougherty: Vždycky je to vzrušující, ale také to může vyvolat závratě a nevolnost. (smích)

AE: Ačkoliv nenávidíme fakt, že Mona v 5×12 zemřela, flashbacky s ní byly ohromné. Dozvíme se toho o ní víc? Zanechala dívkám nějaká důležitá vodítka?
Joseph Dougherty: Na tyto otázky mé odpovědi zní ano a ano. Ta malá ochutnávka z jejího pokoje, co se odvysílala v zimní premiéře 5. série? V epizodách, co jsem psal, se k tomu vracím a vím, že i ostatní. Bude tam toho odhaleno ještě mnohem víc. Pokud jde o další flashbacky, tak ty se zaměřují spíše na původní Ali, je v nich docela dost věcí, které dívky budou muset překousnout, rozluštit a vymyslet co s nimi.

AE: Když už mluvíme o Ali, jak se vyvine její situace ve vězení? Osobně si dokážeme představit, že si to tam podmaní.
Joseph Dougherty: Když pomyslím na Aliinu nynější situaci, tak bych řekl, že není připravená být součástí takovéhoto světa. Ona je typ člověka, který umí druhé jen ovládat, a paradoxně uvízne na místě, kde nemá žádnou moc. Je zajímavé sledovat Sashu (Alison), jak tohle hraje, protože tahle Alison výrazně strádá.

AE: Ve vánočním speciálu jsme se dozvěděli, že Ali a detektiv Holbrook jsou něco jako pár. Využije svých známostí u policie, aby jí pomohl? Nebo ji využívá tak, jako využívala spoustu lidí ona?
Joseph Dougherty: V první části zimní sezóny pracuje Holbrook v utajení. Víceméně je stále s dívkami a jedná proti nim. Ale v polovině zimní sezóny jeho návrat vyvolá dost dramatu.

AE: Bože. Byl tak strašidelný, když na ledovém plese konfrontoval Ariu a když tam odhalil svou temnou stránku. Všichni jsme říkali: ‘Vypadni odsud!’
Joseph Dougherty: Temnota teprve přijde. (smích) Vlastně děláme něco, co jsme zatím nikdy nedělali. Od začátku tohoto seriálu jsme vždycky trochu riskovali. Když se ABC Family poprvé rozhodla, že bude náš seriál vysílat, zajímalo nás, co všechno nám dovolí a co nám projde. Ale stanice nás neustále podporuje, zvláště i v otázkách těch děsivých a temnějších věcí. Podle mě, je toto jeden z hlavních důvodů, proč PLL vyniká tak, jak vyniká. Brzy se v seriálu budou dít šílené věci a řekl bych, že byste se na tuto sérii rozhodně neměli koukat sami.

AE: Bude v 5B vyřešen případ Moniny a Bethaniny vraždy? Nebo tyto případy ukrývají ještě více tajemství, než se na první pohled zdá?
Joseph Dougherty: Podnikáme kroky, co směřují k řešení. Ideální by bylo, kdyby na to fanoušci přišli o chvíli dřív, než bychom odhalili odpověď. Takže chceme, aby to bylo férové, a chceme, aby se před zveřejněním tohohle velkého vodítka na vyšetřování podíleli všichni. V první půlce téhle sezóny toho bude hodně odhaleno.

AE: V synopsi k 16. dílu 5. řady stojí, že se „A“ snaží obvinit Hannu z vraždy. Proč zrovna Hanna? Netrpěla už dost?
Joseph Dougherty: Víte co, myslím si, že se Hanna během posledních několika sérií strašně změnila. Jako by se opravdu znovuobjevila. Lidé na to často poukazovali – zejména tehdy, když viděli společné scény Sashy a Ashley (Hanna), to, jak se Hanna strašně snažila být jako Ali. Myslím, že na začátku seriálu byla Hanna tak trochu obětí – omlouvám se, spíše terčem; nebyla si 100% jistá sama sebou a svými schopnostmi, ale rozhodně uvidíte, jak této jistoty čím dál více nabývá. Je to malá drsňačka, která se v současné době snaží najít takovou verzi sebe samé, která nebude inspirována Ali.

AE: To je výstižné, verze Hanny bez Ali. Celkově se zdá, že holky se v této sérii od Ali odpoutávají. V podstatě ji předali detektivu Tennerové v epizodě „Skrz sklo, temně“. (Through The Glass, Darkly – 5×14)
Joseph Dougherty: No, je to zrada nebo pravda? Někdy obojí a někdy ani jedno. To, co se stalo na konci epizody 5×14, je velmi komplikované a bude se to pořád řešit po zbytek celé 5B.

AE: Největším překvapením pro nás bylo, že se na spiknutí proti Ali podílela i Emily… A nakonec zjistily, že Ali možná není „A“. Jaký bude mít tato ‘zrada’ dopad na vývoj jejich vztahu?
Joseph Dougherty: Co se týče Ali, tak Emily si svými city k ní nikdy nebyla jistá. Ustoupí, pak zas udělá krok vpřed. Je ochotná udělat tohle i tamto, ale také o ní má pochybnosti. V podstatě bych řekl, že z těch čtyřech Lhářek má Emily k té stejné dívce, kterou byla, když ji Ali opustila, nejdál. Co se emocionální stránky týče, je to úplně jiná mladá žena. A myslím, že Emily se stále pokouší přijít na to, jak to mezi ní a Ali vlastně je.


AE: Lijah Baraszová řekla, že to vy jste napsal všechny ty scény mezi Paige a Emily v zimní premiéře, tak jen chceme říct, že jste odvedl dobrou práci. Byly srdceryvně nádherné! Tak a k otázce, jak dospěli scénáristé k rozhodnutí, že pošlou Paige pryč? Vrátí se někdy zpět?

Joseph Dougherty: Děkuji mnohokrát! Shay (Emily) a Lindsey (Paige) byly skvělé, že? Opravdu v těchto scénách předvedly skvělý výkon. A k vaší otázce: Z hlediska dějové linky je to tak, že spokojené a dlouhodobé vztahy neposkytují mnoho prostoru pro drama, takže pro tyto páry musíme připravit nějakou výzvu. A jeden ze způsobů, jak toto provést, je ten, že ten pár rozdělíte a uvidíte, co bude dál. Nedospěli jsme k žádnému konečnému rozhodnutí ohledně toho, co bude s Paige a Emily po 5. sérii; Paige jsme neviděli naposled. V podstatě jsme jen měli všichni pocit, že nastal čas, abychom jednoho partnera/ku poslali daleko do bezpečí. Uvidíme, jak se to vyvine. A když o tom tak přemýšlím, velmi vzácně se je v našem seriálu některá z poloviček dívek opravdu v bezpečí. Mít románek s Prolhanými Kráskami je nebezpečné. Kdykoliv se jim snaží jejich drahé polovičky pomoct, tak je vždy ocitají ve větším nebezpečí.

AE: Když už mluvíme o dramatech ve vztahu, slyšeli jsme, že mezi Spencer a Tobym budou rozpory. Co způsobí jejich konflikt? Budou schopni vyřešit své problémy?
Joseph Dougherty: Vlastně za to může jeho práce. Podle mě předpokládal, že když se stane policistou, bude moct Spencer a jejím kamarádkám pomáhat tak, jak to zatím nešlo. Dobrou zprávou však je, že svou práci bere vážně a cítí zodpovědnost, kterou tato práce obnáší. Právě teď se zdá, že hlavní rozpor bude mezi tím, co by bylo nejlepší pro holky, a tím, co mu vůči práci, které se zaslíbíl, připadá správné. To, co jste viděli v epizodě 5×15 – jeho reakci na nalezený nůž v lese, je jen začátek jeho vnitřního konfliktu.

AE: I navzdory tomu incidentu s kriminálním románem to Ezrovi a Arii klape. Jak to s jejich vztahem vypadá do budoucna? Bude na něj mít vliv Ariina vysoká škola – nebo třeba Jackie Molina?
Joseph Dougherty: Páni! To je sugestivní otázka. (smích) Teď o vztahu Ezry a Arii moc mluvit nemůžu. Musíte si počkat a uvidíte, co se stane. Nicméně vám ale můžu říct, že Jackiin návrat nijak nesouvisí s žádným kriminálním vyšetřováním.

AE: V 5. sérii se odehrává tolik různých dějových linií. Jaká postava, podle vašeho profesionálního názoru, diváky nejvíce překvapí? A proč?
Joseph Dougherty: Mnoho dějových linií? No to mi povídejte. (smích) Ale abych odpověděl na vaši otázku… Víte, mohl bych být dost diskrétní a říct jednoduše Mona. Nicméně byste si podle mě měli dávat pozor na Mikea Montgomeryho. A z těch čtyř dívek? (dramatická pauza) Myslím, že se na sebe všechny, a to v podstatě včetně Ali, musí dívat tak, jak ještě nikdy dřív, což se pak projevuje prostřednictvím rozhodnutí, která činí. Snaží se zjistit, jak se ve svých životech můžou pohnout někam dál – pokud je to vůbec možné. Ale zpátky k mé původní odpovědi, jsem opravdu překvapený, co se to s Mikem děje.

Zdroj

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

8 komentárov

 • xmalinka says:

  tak to sa máme asi na niečo ešte tešiť.. a milé, že Paige poslali preč, aby bola v bezpečí.. Hneď budem lepšie spať :) :) :) Hahaha
  ďakujem za článok…

 • Pápaja says:

  Ty scény s Paige a Emily nebyly srdceryvné :D

 • whealtea says:

  Pápaja: Nééé?? A jaké teda podle tebe :P? Mě srdceryvné přišly až dost a je pravda, že ty dvě to prostě zahrály skvěle (dokonce jsem četla i názor, že to byl jeden z těch vzácných případů, kdy to Shay zahrála líp než Lindsey :D).
  A jinak.. No jo, Joseph.. Toho se nezeptat na Paily by bylo asi tak stejné, jako nezeptat se Rowlingové na Harryho Pottera :D. Ale odpověď je to tak nějak podle očekávání.. Stejně ale nikdy nepochopím, proč to musela odskákat zrovna Paige a Paily :(. A ještě vrazit Emily novou holku.. Ach jo :(. Unfuckingbelieveble…. Prej v bezpečí.. Pff.. Spíš IMK poslechla všechny ty pitomý emisoňáky, kteří nemůžou Paige přijít na jméno :(. V jednom článku jsem četla úvahu na téma Lidi si potřebovali od Paige odpočinout.. jo jasně. Dovedu si představit jiné postavy od kterých by si seriál, potažmo diváci nutně potřebovali odpočinout… A tímto končí můj další rambling na téma Jak moc mě nakrklo odšoupnutí Paige na Mise MARS 1 a vracím se zpět do svého brlohu uklidňovat se fanfikama :D

 • ATEAM says:

  no toho sme sa zas dozvedeli teraz už uplne viem jak skončí 5 seria (ironia) inak to že Mona nas najviac prekvapí myslel tým jej navrat na konci 5 serie kde ten šokujuci moment bude že nie je mrtva (len teoria) alebo to že Monina smrť sa bude odkladať až do konca 6 serie ved vlastne nepovedal či to odhalia už tuto seriu

 • Carol says:

  Ach jo, mluví snad jak politik…..plno řečí, ale nic jsme se v celku nedozvěděli….zaujalo mě pouze to, že bychom si měli na Mika dávat pozor….

 • whealtea says:

  Chudák Joe už to od Marlene taky chytnul tu mlžící nemoc ;).

 • Amorphis says:

  Mona nás překvapí, takže žije a Mike jako jeji přítel ji tajně pomáhá odhalit A. Nebo nás Mona překvapí tím, že nás navede na Mika jako na svého vraha. Přijde mi, že neodpověděl vlastně vůbec na nic. A to „chceme aby na to diváci přišli chvíli před námi“ … působí to jako „nevíme jak to spatlat, tak počkáme, co vymysli divák“. Můžou z toho rovnou udělat hříchy pro Patera Knoxe, chcete to za a) napište na chcete to za b) napište tam :-).

 • Pápaja says:

  whealtea: holky byly spolu opravdu dlouho a mohlo jim být jasné, že vztah na dálku není pro ně to pravé, když snad každá třetí mladá holka v Rosewoodu je lesbička; dialogy byly sice dobré, ale těch pár slz mi prostě přišlo úsměvných, možná je to tím, že jsem citlivější povahy a bulela bych jako želva
  a psal to tu ještě někdo ;)Pridaj komentár