PrettyLittleLiars.eu – všetky informácie o seriály Pretty Little Liars
Header

Rozhovor s Lucy Hale, která vydala své první album

jún 3rd, 2014 | Posted by Veruuuu in Hudba | Rozhovory

lucy

Lucy Hale dnešním dnem vydala své první album s názvem Road Between, vy si ho můžete stahovat prostřednictvím itunes aplikace. :) Co říkáte na písně, které jste již jistě měli možnost slyšet na youtube? Jak se vám líbí Lucyin hlas?

Překlad rozhovoru s Lucy najdete v pokračování článku. Mluví v něm o své hudbě, o herectví a taky o PLL. Také najdete pár písniček z alba, tak napište, jak se vám líbí!

Překlad rozhovoru:

Z hvězdy Pretty Little Liars se vyklubala country zpěvačka, která nám prozradila detaily o tom, co můžeme čekat od jejího nového debutového alba a také nějaké novinky ohledně nové řady seriálu, ve kterém účinkuje.

Lucy Hale je možná nejvíc známá jako Aria Montgomery ze seriálu stanice ABC Family Pretty Little Liars, ale herečka měla vždy srdce muzikantky: Hale vyrostla v Tennessee, už od dětství milovala country hudbu a jejím snem bylo vydat vlastní album. Nyní se jí sen splnil: Debutové album Road Between je plné country melodií. Hale toto album nahrávala během natáčecích pauz seriálu a dnes 3. června je konečně možné si ho zakoupit. Mezitím, co Hale natáčí 5. sérii PLL, která má premiéru 10. června, a co se připravuje na turné, kde bude propagovat svou novou desku a které proběhne v druhé půlce letošního roku, si tahle vytížená herečka udělala čas pro magazín TIME, aby s námi probrala vznik alba Road Between a také to, co Ariu tuhle sérii čeká.

TIME: Prožila jsi chvíli, kdy sis připadala, že teď už bys měla nahrát své první album?

Lucy: Jo, hudbě se věnuju tak dlouho, jak si jen pamatuju. Do LA jsem se nejprve ve skutečnosti přestěhovala kvůli hudbě, ne kvůli herectví. Díky úspěchu mých seriálů se ale hudba dostala trochu do pozadí. Dostala jsem smlouvu a prožila tu chvíli, kdy jsem si připadala „Jsem připravená, tohle se musí stát.“ Prostě jsem se byla spokojená se svým já, lépe jsem samu sebe znala a věděla jsem, jak to má znít a o čem to má být. Jsem vděčná, že k tomu došlo, když už jsem dospělejší, než když jsem byla mladší.

TIME: Kdy jsi poprvé začala na svém albu pracovat?

Lucy: Už je to něco málo přes dva roky zpátky. Je to fakt extrémně dlouhá doba při tvorbě alba, ale já to využila, protože jsme měli ten luxus, že nám nebyl stanovený nejzazší termín. Díky tomu jsem se příliš nestresovala, byla to fakt zábava a příjemný zážitek. Dali jsme si na čas.

TIME: Měla jsi určitou vizi ohledně alba, když jste začínali?

Lucy: Věděla jsem, jakému žánru se chci věnovat. Nikdy jsem nepochybovala o tom, že to bude country – vždycky jsem se mu chtěla věnovat, ale když tvoříte své první album, máte možnost, dělat cokoliv jen chcete. Jen jednou v životě vydáváte své první album, takže si musíte nastavit určité parametry a rozhodnout se, jaká ta hudba bude, což vás bude provázet po zbytek vaší hudební kariéry. To vůbec není děsný tlak! Prostě jsem chtěla, aby to představovalo mě, proto jsem ráda, že jsme si dali na čas, protože jsem díky tomu mohla čerpat z tolika různých zkušeností a pracovat se spoustou vážně dobrých lidí. Když jsme vytvořili určitou melodii alba, stalo se to samo a všechno to do sebe zapadlo.

TIME: Co se ti tak na country hudbě líbí?

Lucy: Ze všech různých hudebních žánrů country písničky vypráví krásné příběhy. Vždycky jsem ty detaily v textech zbožňovala. Vždycky jsem si našla spojení s texty písní, i když jsem byla ještě malá holka. Když jste malí, milujete čtení příběhů a sledování filmů, a nějak tak to je i s country. Takže ze stejného důvodu, ze kterého jsem to milovala jako dítě, to miluju i teď jako dospělá. Zjistila jsem, že s country hudbou se dá hodně ztotožnit, a podle mě může interpret doufat právě v tohle – že jeho písničky k někomu promluví.

TIME: Kdo byli tví nejoblíbenější country zpěváci, když jsi vyrůstala?

Lucy: Milovala jsem Shaniu Twain. Hodně jsem měla ráda taky Dixie Chicks. Nejoblíbenější zpěvačkou byla nejspíš Martina McBride, pořád je jednou z mých nejoblíbenějších. Ale zbožňovala jsem tay Britney Spears a Spice Girls.

TIME: Existovaly nějaké určité příběhy, které jsi chtěla skrz album sdělit?

Lucy: Za pár týdnů mi bude 25, ale tenhle proces tvorby začal, když mi bylo 23. Když jsem žila v LA, musela jsem docela rychle dospět. Měla jsem pocit, že jsem si prožila pár věcí, o kterých stojí za to zpívat – zkušenost s tím být zamilovaná, mít zlomené srdce. Měla jsem dojem, že se dalo čerpat z hodně věcí.

TIME: Co jsi o sobě zjistila během procesu tvorby alba?

Lucy: Obecně během celého toho procesu – psaní písniček, nahrávání a teď dokonce i při živém vystupování – jsem si uvědomila, že jsem mnohem sebevědomější, než jsem si myslela. Málokdy jsem si řekla, že jsem na sebe kvůli něčemu pyšná. Ne jako ve stylu: „Vytvořila jsem tohle skvělé album, koukni.“ Jsem na sebe pyšná, že jsem se doopravdy otevřela a dovolila si nic neskrývat a být opravdu sama sebou. Většinou díky mému povolání – tomu, že jsem herečka v televizních seriálech v LA – nejste být vždycky sami sebou. Nemůžete vždycky mluvit o věcech ze skutečného života. Díky téhle hudbě jsem se doopravdy otevřela a dovolila jsem si být více sama sebou.

TIME: Najdeme na albu konkrétní písničku, která na tohle poukazuje?

Lucy: Jo, je tam písnička, která se jmenuje „Nervous Girls.“ Když jsem ji poprvé slyšela, okamžitě jsem věděla, že to bude moje písnička. Tuhle jsem nenapsala sama, ale okamžitě jsem se s ní propojila a věděla, že musím být tou osobou, která bude tuhle písničku zpívat. Texty písní jsou velmi důležité. Sdělení skrz písničku je něco, co podle mého lidé potřebují slyšet. Je to písnička, která nikdy nezní stejně. Mám pocit, že pokaždé, když ji zpívám, v ní objevuju něco nového. Pro interpreta je vzácné mít takovou písničku.

TIME: Existuje podle tebe nějaká podobnost mezi tvou prací jako muzikantky a jako herečky?

Lucy: Ne, podle mě je to úplně něco jiného. Hudba jsem já, jsou to mé příběhy, nic neskrývám. Samozřejmě, že u hraní nejde o Lucy, hraju svou postavu. Ale úspěch Pretty Little Liars a tato oblast mé kariéry mi pomohla v získání větší pracovní morálky, mám taky tvrdší kůži. Díky tomu jsem se naučila přijímat kritiku. Tvorba alba je fakt těžká. Vystavit se takhle světu, to přinese hodně reakcí, které nejsou vždycky pozitivní. Herectví mi pomohlo být v tomhle odolnější.

TIME: Pravděpodobně jsi vázána mlčenlivostí o spoustě věcech, ale co nám můžeš prozradit o nadcházející premiéře Pretty Little Liars?

Lucy: Máte pravdu, odpřísáhla jsem mlčenlivost, ale premiéra začne tam, kde jsme skončili posledně. Skončili jsme tak, že byl Ezra postřelen, takže zjistíte osud Arii a Ezry a také to, jestli žije nebo ne, a co se stane. Tahle série je od těch odlišná v tom, že tentokrát se Alison opravdu vrátila. Náš seriál se až doposud zabýval pátráním po Alison. Teď je zpátky a celá dynamika seriálu je jiná. Chodí do školy, je zpátky ve své partě. Věci se mění.

TIME: Ty osobně fandíš Arii a Ezrovi?

Lucy: Jo, vážně jo. To je jediný důvod, proč jsem v tom seriálu chtěla nejdřív být. Vzpomínám si, jak jsem si četla scénář a vnímala jsem je dva jako srdce a duši toho seriálu. Měli tak působivý milostný příběh a skrz série to v sobě mělo špetku z Romea a Julie. Jsou to dva lidé, kteří by neměli být spolu, ale přesto spolu jsou, nemůžou si pomoct a vzájemně se milují. Sami můžete říct, že oni dva věří tomu, že jsou spřízněné duše. Takže ta romantička ve mně chce vidět, jak to vyjde.

TIME: Kromě milostných příběhů Pretty Little Liars opravdu ukazuje silné přátelství mezi dívkami. Proč je tohle důležité u televizního seriálu?

Lucy: Žijeme ve společnosti, kde jsou na sebe ženy vzájemně docela tvrdé. Podle mě je super vidět čtyři odlišné, velmi nezávislé holky, které jsou tu neustále jedna pro druhou navzájem navzdory všemu tomu chaosu, který panuje v jejich životech. Určuje to jistou silnou atmosféru, přátelé jsou všechno a kamarádky jsou vším. Dívky jsou na sebe vzájemně tak tvrdé a myslím, že seriál vysílá dobré sdělení.

TIME: Jak dlouho podle tebe bude ještě Pretty Little Liars pokračovat?

Lucy: Myslím, že nás ještě čeká pár sérií. Ráda bych, aby tenhle seriál skončil v pravou chvíli, aby se o ten konec lidé fakt, ale fakt zajímali. Podle mě je to seriál, který nemůže běžet věčně, s holkami stárneme. Nechci, aby skončil brzy, ale už je to pět sérií. Podle mě máme před sebou šestou sérii a po ní už víme, jak to skončí. Bude to epické finále.

Zdroj

První singl, který Lucy zveřejnila již v lednu se jmenoval You Sound Good To Me.

Na kanálu Lucy na Vevu můžete najít více písniček z jejího alba, tak dejte vědět, která z nich se vám líbí nejvíc!

P.S.: Pokud najdete nějakou chybku v překladu, tak mi napište, on už to po sobě člověk moc nevidí, díky. :)

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

4 komentáre

 • elenka says:

  Lucy Hale je úzasná jak zpevacka, tak herecka. A Aria je mimochodem moje oblíbenkyne.:-)

 • Vili says:

  Jsem asi natvrdlá, ale jak mám pochopit větu „Podle mě máme před sebou šestou sérii a po ní už víme, jak to skončí“ ?

 • Veruuuu says:

  Vili: Originál „We’re going to do a sixth season, I think, and after that we’ll know how it’s going to end. “ -> Podle mě je tím myšleno, že jako asi všichni víme, že to skončí rozuzlením toho všeho a že už nic dál nebude. :) Pokud někoho napadne lepší formulace, tak klidně přepíšu. :)

 • Vili says:

  Veruuuu: no oni ti Američani obecně se vyjadřují tak jaksi nad mé chápaní :-)Pridaj komentár